oferuje usługi ułatwiające międzynarodowe kontakty handlowe

  Polski English Svenska Deutsch

(+48) 58 555 90 75
(+48) 501 065 700


Skr. poczt 160, 81- 701 Sopot

Obsługujemy organizatorów międzynarodowych projektów

 
W ramach inicjatywy Rządu Królestwa Szwecji:
  Polen i fokus
Polska w centrum uwagi

Na zlecenie SML - Agencji Rozwoju i Promocji Sztokholmu
prowadziliśmy od marca do listopada 1999 roku lokalne biuro organizacyjne "Dni Szwecji w Krakowie i Małopolsce".

Sverige - Polen Östersjögranar i den nya Europa

Szwecja - Polska, sąsiedzi znad Morza Bałtyckiego w nowej Europie

Dni Szwecji w Krakowie i Małopolsce
20 - 24 października 1999 roku

UDRAMATYZOWANY KONCERT w Kościele św. Krzyża

CHÓR ROMEO I JULIA
Z KRÓLEWSKIEGO TEATRU DRAMATYCZNEGO

Od czasu swojego powstania w 1991 roku, Chór Romeo i Julia zyskał sobie międzynarodową sławę jako mecenas i odnowiciel bogatego skarbu twórczości muzycznej Renesansu. Dając sceniczny wyraz czasem dworskim, a czasem burleskowym pieśniom, dyrektor artystyczny, Benoit Malmberg, pragnie ożywić europejskie dziedzictwo kulturowe i ukazać publiczności jego formę teatralną .

W Królewskim Teatrze Dramatycznym Szwecji, skąd wywodzi się Chór Romeo i Julia, artystom ofiaruje się niepowtarzalną możliwość rozwijania i wystawiania własnych produkcji. Owe wystawienia, znaczone prekursorskimi rozwiązaniami, łączą muzykę, dramat i taniec. Formują opowieść z obrazów scenicznych, przywoływanych muzyką. Opowieść niesie z sobą muzyka, a kontekst muzyki umacniany jest słowem śpiewanym. W czasie wystawień, odbywających się na całym świecie - od Francji po Tybet, siła tej interakcji elektryzuje publiczność i krytyków.

Chór Romeo i Julia pojawia się także w koncertach bardziej tradycyjnych. W tego typu wystawieniach, panuje całkowita swoboda wykonawstwa wśród śpiewaków, a ich żartobliwość oraz zmysł improwizacji odgrywają pierwszoplanową rolę. Grupa ta, elastycznie i z dużym doświadczeniem, w pełni wykorzystuje swoje występy przed publicznością, słuchającą ich koncertów po raz pierwszy. Fakt ten, poparty szerokim, wielojęzycznym repertuarem sprawia, że Chór cieszy się popularnością, występując podczas imprez kulturalnych i ceremonii, takich jak uroczysta celebra obiadu po uroczystości wręczenia nagród Nobla.

MOnteveRDi

Udramatyzowany koncert na podstawie muzyki Claudio Monteverdiego, osnuty na autentycznej historii morderstwa, które miało miejsce podczas zapustów w Mantui w 1608 roku (litery tytułu drukowane większą czcionką oznaczają po szwedzku, jak i po polsku morderstwo).

Spektakl zaprojektowany był pierwotnie specjalnie do wystawienia podczas Festiwalu Letniego w Dubrowniku w 1996 roku.

We wspomnianym przedstawieniu Chór Romeo i Julia rozszerzył swoją sekcję instrumentalną o cymbały i kontrabas. Książę Mantui, sam będąc muzykiem amatorem, uwielbiał czarowne westchnienia oraz dźwięki, a czasami jego zainteresowanie urokami śpiewaczek było większe niż to okazywane kompozycjom Monteverdiego.

Młoda, piękna śpiewaczka, Caterinuccia Martinelli, została wybrana, aby wystąpić w melodramacie "Ariadna" Rinucciniego i Monteverdiego, wystawianym podczas zapustów w Mantui.

Tuż przed rozpoczęciem przedstawienia, po Mantui rozchodzi się wieść, że słynna młoda śpiewaczka nagle umiera.

Okoliczności towarzyszące jej śmierci są tajemnicze, a plotka głosi, że młoda śpiewaczka Martinelli, została otruta przez rywalkę.

SPONSORZY:

szwedzkie MSZ

SCHENKER-BT

NCC

IKEA

TELIA

NETIA

SAS

MEDIA:

Dziennik Polski

Puls Biznesu

Organizator Dni Szwecji w Krakowie i Małopolsce:

Imprezy organizowano przy współpracy i pomocy

Ambasada Królestwa Szwecji w Polsce

Miasto Sztokholm

Urząd Miasta Krakowa

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Małopolski Urząd Wojewódzki